Ordinace MUDr. Magda Hřebačková

MUDr. Hřebačková ze Zlína si u nás objednala měření osvětlenosti, protože tušila, že namáhá zrak více než by musela. Po změření bylo vše jasné – velký kontrast mezi operačním polem a okolím pacienta a celkově nedostatek světla v celé ordinaci.

Nad křeslo jsme instalovali svítidlo se silnou nepřímou složkou (svítí intenzivně i do stropu). Celá ordinace tím krásně prokoukla, protože bílý strop odrazí hodně světla do zbytku místnosti. Šedá barva stěn výrazně snižuje odraznost, takže kdyby bylo použito svítidlo, které směruje světlo pouze dolů, případně nahoru svítí jen tenkým LED páskem, bylo by přesvícené okolí pacienta, ale tma ve zbytku místnosti by zůstala, a byla by vnímána ještě intenzivněji. Taková situace je namáhavá pro zrak.

Původní halogenovou lampu na soupravě Belmont Clesta II jsme vyměnili za Luvis by DentaSun C-500 S. Využili jsme stávající stropní svítidla a pouze v nich vyměnili zářivky za naše NASLI 36 W, protože původní nainstalované nevyhovovaly normě. V celé ordinaci tak vzniklo jednolité světelné prostředí s dobře nastaveným kontrastem.

Montáž: Zdeněk Štěpánek www.pcedent.cz

Hlavní svítidlo

DentaSun MD 6× 54W

Operační svítidlo

Luvis by DentaSun C-500 S

Hlavní svítidlo

DentaSun MD 6× 54W

Operační svítidlo

Luvis by DentaSun C-500 S